V pátek 25.11. 2016 organizoval Ústav fotoniky a elektroniky AV ČR seminář 3BIO: Biophotonics and Bioelectronics for Biomedicine.

Tohoto semináře, který je podporován programem Diagnostické metody a techniky strategie AV21, odbornými společnostmi IEEE a URSI, se účastnili české špičky ve výzkumu biofotoniky a bioelektroniky. Tyto dva široké obory se zabývají interakcí světla a elektrických jevů s organismy od úrovně biomolekul po úroveň biologické tkáně.

         

Organizátor Michal Cifra říká: “Výzkum v biofotonice a bioelektronice přináší nové pokročilé neinvazivní postupy pro diagnostiku v lékařství a v biologii, které mají potenciál zásadně zlepšit kvalitu života. Pro jejich efektivní vývoj je ale potřeba široké mezioborové spolupráce. Jsme rádi, že vedení Akademie Věd si je vědomo potřeby komunikace a spolupráce napříč obory a pracovišti a podporuje je ve své strategii AV21, například financováním i našeho semináře.”

 

Cenu „Young Scientist Prize of the CSS IEEE EMB“ za nejlepší prezentaci posteru získal Tomáš Špringer z týmu Optické biosenzory za příspěvek Functional Gold Nanoparticles for highly Sensitive Optical Detection of Cancer Biomarker. Gratulujeme!


Více informací naleznete zde

Více fotografiií v galerii zde

 

  

ÚFE provádí základní a aplikovaný výzkum v oblasti fotoniky, optoelektroniky a elektroniky. ÚFE příspívá k rozvoji poznání v těchto oblastech a vytváří širokou bázi znalostí, jako základ pro vývoj nových špičkových technologií.

Kontakt

+420 266 773 400
ufe@ufe.cz
Datová schránka: m54nucy
IČ: 67985882
DIČ: CZ67985882