Logo Akademie věd České republiky
Delegáti Akademického sněmu zvolili nové členy do Akademické a Vědecké rady AV ČR pro léta 2021–2025. Mezi novými členy jsou prof. Homola a prof. Čtyroký z ÚFE.

V první půli března jmenoval prezident Miloš Zeman předsedkyní Akademie věd ČR Evu Zažímalovou. 23. března zvolili delegáti Akademického sněmu AV ČR nové členy Akademické a Vědecké rady AV ČR pro roky 2021–2025.

Volby se uskutečnily prostřednictvím speciální volební aplikace. Více než dvě stovky přihlášených delegátů zvolily na LVII. zasedání Akademického sněmu celkem 15 členů Akademické rady AV ČR a 29 členů Vědecké rady AV ČR pro funkční období 2021–2025.

V Akademické radě AV ČR vedle šesti vědců, kteří mají s touto pozicí už zkušenosti z předchozího období, zasedne i devět nových osobností z pracovišť Akademie věd ČR, mj. také prof. Ing. Jiří Homola, CSc., DSc. z Ústavu fotoniky a elektroniky (za I. vědní oblast). Do Vědecké rady AV ČR byl zvolen mj. také prof. Ing. Jiří Čtyroký, DrSc. z ÚFE (rovněž za I. vědní oblast).

Celkem 17 členů Akademické rady (včetně předsedkyně Evy Zažímalové a předsedy Vědecké rady) bude v příštích čtyřech letech působit jako výkonný orgán. Vědecká rada má pro změnu pověření pro koncepční a poradní funkci v otázkách přípravy a realizace vědní politiky Akademie věd. Jejich mandát začíná 25. března 2021.

Zdroj: Aktualita na webu Akademie věd ČR

 


ÚFE provádí základní a aplikovaný výzkum v oblasti fotoniky, optoelektroniky a elektroniky. ÚFE příspívá k rozvoji poznání v těchto oblastech a vytváří širokou bázi znalostí, jako základ pro vývoj nových špičkových technologií.

Kontakt

+420 266 773 400
ufe@ufe.cz
Datová schránka: m54nucy
IČ: 67985882
DIČ: CZ67985882