Dne 25. března 2013 navštívil náš ústav člen představenstva nadnárodní společnosti Siemens - Klaus Helmrich, který zodpovídá za výzkumné a vývojové aktivity. Po této návštěvě se nám otevírá možnost budoucí spolupráce s touto nadnárodní společností.

Možnost spolupráce Akademie věd ČR s nadnárodní společností Siemens se otevírá po návštěvě člena představenstva tohoto globálního elektronického koncernu Klause Helmricha ve dvou špičkových pracovištích AV ČR. Právě on totiž ve firmě Siemens zodpovídá za výzkumné a vývojové aktivity. V doprovodu předsedy AV ČR prof. Jiřího Drahoše a dalších odborníků naší nejvýznamnější vědecké instituce se v pondělí 25. března 2013 mimo jiné seznámil s vývojem nové generace biosenzorů v Ústavu fotoniky a elektroniky (ÚFE) AV ČR a s výzkumem „materiálu budoucnosti“ – grafenu – v Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského (ÚFCHJH) AV ČR.

Více informací můžete číst na stránkách AV ČR.

ÚFE provádí základní a aplikovaný výzkum v oblasti fotoniky, optoelektroniky a elektroniky. ÚFE příspívá k rozvoji poznání v těchto oblastech a vytváří širokou bázi znalostí, jako základ pro vývoj nových špičkových technologií.

Kontakt

+420 266 773 400
ufe@ufe.cz
Datová schránka: m54nucy
IČ: 67985882
DIČ: CZ67985882