Autoři vítězných fotografií soutěže Věda fotogenická 2019, zdroj: Akademie věd ČR
Fotografie "Vědecká kratochvíle" Petry Palečkové získala 3. místo v kategorii Vědci a jejich hobby.

Věda fotogenická 2019 zná své vítěze

Ve čtvrtek 10. října se v Americkém centru na Malé straně v Praze konala vernisáž soutěže Věda fotogenická (celou zprávu na webu Akademie věd ČR čtěte zde), do které se mohli zapojit všichni pracovníci a pracovnice všech institucí Akademie věd ČR a zasílat do ní své fotografie. Letošní šestý ročník této fotografické soutěže opět ukázal, že věda je nejen cestou k poznání, ale může mít i umělecký rozměr. 

Soutěžilo se celkem ve třech kategoriích: hlavní kategorie Věda fotogenická, vedlejší kategorie Vědecké selfie a vedlejší kategorie Vědci a jejich hobby. Letos do soutěže přihlásilo 98 zaměstnanců z pracovišť Akademie věd ČR rekordní počet snímků – celkem 350. Petra Palečková, PR koordinátorka našeho ústavu, se s fotografií Vědecká kratochvíle umístila na 3. příčce v kategorii Vědci a jejich hobby.

 

Fotografie Vědecká kratochvíle; P. Palečkové se umístila na 3. příčce kategorie Vědci a jejich hobby

Vědecká kratochvíle - Než bude vzorek zkultivovaný, dám si desetkrát nahoru - dolů; autor: Petra Palečková

 

Vybrané snímky fotosoutěže budou prezentovány v kalendáři AV ČR na rok 2020 a rovněž budou součástí výstavy, která nyní probíhá v prostorách Amerického centra na Malé Straně v Praze do 29. října 2019.

Věda fotogenická 2019, zdroj: Akademie věd ČR Věda fotogenická 2019, zdroj: Akademie věd ČRVěda fotogenická 2019, zdroj: Akademie věd ČR Věda fotogenická 2019, zdroj: Akademie věd ČR 

ÚFE provádí základní a aplikovaný výzkum v oblasti fotoniky, optoelektroniky a elektroniky. ÚFE příspívá k rozvoji poznání v těchto oblastech a vytváří širokou bázi znalostí, jako základ pro vývoj nových špičkových technologií.

Kontakt

+420 266 773 400
ufe@ufe.cz
Datová schránka: m54nucy
IČ: 67985882
DIČ: CZ67985882