Jiří Homola (Foto: Jakub Stadler)
Jiří Homola se v roce 2019 zařadil mezi 2 % nejcitovanějších vědců světa. V České republice byl pátým nejcitovanějším vědcem.

Skupina autorů asociovaných s PLoS Biology, společností Elsevier a Stanford University v loňském roce zveřejnila seznam 2 % nejcitovanějších vědců světa. Na českých výzkumných institucích jich působí celkem 359. Největší počet vysoce citovaných vědců působí na Akademii věd, Univerzitě Karlově a Univerzitě Palackého v Olomouci. 5. nejcitovanějším českým vědcem za rok 2019 byl Jiří Homola z Ústavu fotoniky a elektroniky AV ČR, kterému se podařilo umístit mezi 2000 nejcitovanějších vědců světa. Více informací o seznamu nejcitovanějších vědců světa se dočtete zde (Zdroj: https://vedavyzkum.cz/).

Prof. Ing. Jiří Homola, CSc., DSc. působí jako ředitel a vědecký pracovník v Ústavu fotoniky a elektroniky AV ČR. Zabývá se výzkumem optických biosenzorů a v tomto oboru patří ke světové špičce. Je členem Učené společnosti České republiky. Za svůj výzkum obdržel řadu ocenění, např. Cenu ministra školství, mládeže a tělovýchovy ČR za mimořádné výsledky výzkumu a experimentálního vývoje, ocenění Česká hlava, Praemium Academiae AV ČR či Roche Prize for Sensor Technology. Je Affiliate Professor na University of Washington v USA a vyučuje na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT a Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

Foto: Jakub Stadler

ÚFE provádí základní a aplikovaný výzkum v oblasti fotoniky, optoelektroniky a elektroniky. ÚFE příspívá k rozvoji poznání v těchto oblastech a vytváří širokou bázi znalostí, jako základ pro vývoj nových špičkových technologií.

Kontakt

+420 266 773 400
ufe@ufe.cz
Datová schránka: m54nucy
IČ: 67985882
DIČ: CZ67985882