Vítězové národní soutěže Studentské vědecké konference – Jsem mladý vědec! - prezentovali českou vědu na mezinárodní olympiádě INESPO. A byli velmi úspěšní!

Na 6. ročníku prestižní mezinárodní olympiády udržitelného rozvoje INESPO, která se letos konala v nizozemském Haagu, měli stážisti šanci prezentovat svoji vědeckou činnost a výstupy svých projektů. 

Stříbrnou medaili získal náš stážista Jan Půček za svůj projekt Porous semiconductors III-V. Jan Půček navštěvuje  8. ročník víceletého Gymnasia Kladno. Stáž, ze které vzešla originální studentská práce s názvem Porézní polovodiče III-V absolvoval pod vedením lektora Ing. Jan Gryma, Ph.D. na našem ústavu. Jan Půček hodnotí svoji účast na olympiádě takto: „Bylo super potkat spoustu zajímavých lidí a projektů, se kterými jsme měli většinou něco společného - nadšení pro to, co děláme. Kladně hodnotím také odborné porotce, kteří s námi rádi diskutovali i předávali kontakty na kolegy, kteří by nám mohli dále pomoci v dalším výzkumu.“

 

 

Více fotografií na facebooku.

Více o soutěži na stránkách Otevřená Věda.

Více o olympiádě INESPO zde.

ÚFE provádí základní a aplikovaný výzkum v oblasti fotoniky, optoelektroniky a elektroniky. ÚFE příspívá k rozvoji poznání v těchto oblastech a vytváří širokou bázi znalostí, jako základ pro vývoj nových špičkových technologií.

Kontakt

+420 266 773 400
ufe@ufe.cz
Datová schránka: m54nucy
IČ: 67985882
DIČ: CZ67985882