Kristýna Holanová a Jiří Slabý hosty televizního pořadu České televize Sama doma
Kristýna Holanová a Jiří Slabý byli hosty živého vysílání publicistického pořadu Sama doma České televize. Přiblížili divákům jejich výzkum a pozvali je na červnový Veletrh vědy.

Vědci Kristýna Holanová a Jiří Slabý přijali pozvání České televize a vystoupili v živém vysílání publicistického pořadu Sama doma na ČT1. Vznikl tak další díl seriálu popularizace vědy v tomto pořadu, který připravila Česká televize ve spolupráci s Akademií věd České republiky včetně zajímavých vědeckých ukázek.

Vědci během tohoto příjemného setkání divákům objasnili, jak souvisí špičkový vědecký výzkum a technologie prospěšné pro každodenní život. Vědci zároveň diváky u televizních obrazovek pozvali na letošní ročník Veletrhu vědy, který se bude konat od 2. do 4. června na výstavišti PVA v Pražských Letňanech a kde bude mít náš ústav stánek. Přímo ve studiu pak předvedli během praktických ukázek, co na našem veletržním stánku návštěníci uvidí a co si budou moci vyzkoušet. 

Pořad můžete shlédnout ze záznamu v iVysílání České televize.

ÚFE v pořadu Sama doma České televize

ÚFE v pořadu Sama doma České televize

ÚFE v pořadu Sama doma České televize

Zdroj: iVysílání České televize

Další informace k expozici ÚFE na Veletrhu vědy budeme brzo zveřejňovat, sledujte proto naše webové stránky a Facebook.

ÚFE provádí základní a aplikovaný výzkum v oblasti fotoniky, optoelektroniky a elektroniky. ÚFE příspívá k rozvoji poznání v těchto oblastech a vytváří širokou bázi znalostí, jako základ pro vývoj nových špičkových technologií.

Kontakt

+420 266 773 400
ufe@ufe.cz
Datová schránka: m54nucy
IČ: 67985882
DIČ: CZ67985882