Markéta Bocková obdržela Bolzanovu cenu od Univerzity Karlovy (foto: René Volfík)
Vědkyně z výzkumného týmu Optické biosenzory Markéta Bocková získala v rámci oceňování nejlepších studentů a absolventů Univerzity Karlovy Bolzanovu cenu.

V pondělí 8. června převzalo z rukou rektora Tomáše Zimy prestižní ocenění celkem šestnáct studentů a absolventů Univerzity Karlovy. Ve Vlasteneckém sále byly předány Ceny rektora pro nejlepší absolventy Univerzity Karlovy, Mimořádné ceny rektora a Bolzanovy ceny podporující vědeckou výchovu a odbornou přípravu studentů Univerzity Karlovy.

Bolzanovu cenu za mimořádné vědecké úspěchy obdržela v přírodovědné kategorii RNDr. Markéta Bocková, Ph.D. z Matematicko-fyzikální fakulty za dizertační práci v oblasti chemické a makromolekulární fyziky. „Ocenění si moc vážím, ale je to úspěch i pro celý náš tým, protože všechny výsledky a publikace, které jsou součástí mé dizertace, jsou prací celého týmu,“ komentovala ocenění po skončení ceremoniálu Markéta Bocková, která pokračuje jako postdoktorandka na ÚFE ve výzkumném týmu Optické biosenzory. V rozhovoru pro iForum, online magazín Univerzity Karlovy, pak Markéta Bocková říká: „Sledovat interakci molekul v krevním séru je jako sedět v kotli na stadionu.“ (Celý rozhovor čtěte zde).

Bolzanova cena za mimořádné vědecké úspěchy byla udělována v přírodovědné kategorii, biomedicínské kategorii a společensko vědní kategorii. 

ÚFE provádí základní a aplikovaný výzkum v oblasti fotoniky, optoelektroniky a elektroniky. ÚFE příspívá k rozvoji poznání v těchto oblastech a vytváří širokou bázi znalostí, jako základ pro vývoj nových špičkových technologií.

Kontakt

+420 266 773 400
ufe@ufe.cz
Datová schránka: m54nucy
IČ: 67985882
DIČ: CZ67985882