Markéta Bocková obdržela Bolzanovu cenu od Univerzity Karlovy (foto: René Volfík)
Vědkyně z výzkumného týmu Optické biosenzory Markéta Bocková získala v rámci oceňování nejlepších studentů a absolventů Univerzity Karlovy Bolzanovu cenu.

V pondělí 8. června převzalo z rukou rektora Tomáše Zimy prestižní ocenění celkem šestnáct studentů a absolventů Univerzity Karlovy. Ve Vlasteneckém sále byly předány Ceny rektora pro nejlepší absolventy Univerzity Karlovy, Mimořádné ceny rektora a Bolzanovy ceny podporující vědeckou výchovu a odbornou přípravu studentů Univerzity Karlovy.

Bolzanovu cenu za mimořádné vědecké úspěchy obdržela v přírodovědné kategorii RNDr. Markéta Bocková, Ph.D. z Matematicko-fyzikální fakulty za dizertační práci v oblasti chemické a makromolekulární fyziky. „Ocenění si moc vážím, ale je to úspěch i pro celý náš tým, protože všechny výsledky a publikace, které jsou součástí mé dizertace, jsou prací celého týmu,“ komentovala ocenění po skončení ceremoniálu Markéta Bocková, která pokračuje jako postdoktorandka na ÚFE ve výzkumném týmu Optické biosenzory.

Bolzanova cena za mimořádné vědecké úspěchy byla udělována v přírodovědné kategorii, biomedicínské kategorii a společensko vědní kategorii. 

ÚFE provádí základní a aplikovaný výzkum v oblasti fotoniky, optoelektroniky a elektroniky. ÚFE příspívá k rozvoji poznání v těchto oblastech a vytváří širokou bázi znalostí, jako základ pro vývoj nových špičkových technologií.

Kontakt

+420 266 773 400
ufe@ufe.cz
Datová schránka: m54nucy
IČ: 67985882
DIČ: CZ67985882