Markéta Bocková získala Cenu Wernera von Siemense
Markéta Bocková z týmu Optické biosenzory získala za svou dizertační práci prestižní Cenu Wernera von Siemense a také Ocenění za vynikající kvalitu ženské vědecké práce.

Markéta Bocková z týmu Optické biosenzory získala za svou dizertační práci „Multifunkční biomolekulární soubory pro paralelizovanou analýzu biomolekulárních interakcí“ prestižní Cenu Wernera von Siemense. Práce se věnuje výzkumu optických biosenzorů a porota ocenila i fakt, že propojuje několik oborů: fyziku, chemii a biologii. Kromě prvního místa v kategorii Nejlepší dizertační práce Markéta Bocková získala rovněž Ocenění za vynikající kvalitu ženské vědecké práce

Společnost Siemens již 23 let oceňuje nadané studenty, inspirativní pedagogy a nadšené vědce prestižní cenou, která sbližuje hranice průmyslu a vědy. Svým rozsahem, výší finančních odměn a tradicí patří tato soutěž mezi nejvýznamnější nezávislé iniciativy tohoto druhu v celé České republice. Vítězné práce vybírají nezávislé komise složené z rektorů a prorektorů předních českých univerzit, předsedkyně Akademie věd a ředitelů ústavů Akademie věd.

Slavnostní předání Cen Wernera von Siemense 2020 sledujte zde (Markéta Bocková a její první místo v čase od 33:37).

Oficiální tiskovou zprávu společnosti Siemens Česká republika čtěte zde.

Markéta Bocková získala Cenu Wernera von Siemense Markéta Bocková získala Cenu Wernera von Siemense Markéta Bocková získala Cenu Wernera von Siemense Markéta Bocková v laboratoři Optických biosenzorů 

ÚFE provádí základní a aplikovaný výzkum v oblasti fotoniky, optoelektroniky a elektroniky. ÚFE příspívá k rozvoji poznání v těchto oblastech a vytváří širokou bázi znalostí, jako základ pro vývoj nových špičkových technologií.

Kontakt

+420 266 773 400
ufe@ufe.cz
Datová schránka: m54nucy
IČ: 67985882
DIČ: CZ67985882