SPIE Optics+Optoelectronics 2019
Sympozium SPIE Optics + Optoelectronics 2019 proběhlo 1. - 4. dubna v Praze. Vědci z ÚFE předsedali celkem 4 konferencím z 18 a pořádali specializovaný workshop včetně exkurze do laboratoří.

Sympozium Optics + Optoelectronics 2019, které pořádá mezinárodní společnost pro optiku a fotoniku SPIE, se za 12 let od svého prvního ročníku stalo mezinárodně uznávanou platformou pro výměnu a prezentaci nejnovějších výsledků v oblasti optiky a optoelektroniky. Setkání letos probíhalo 1. - 4. dubna v Congress Hotelu Clarion v pražských Vysočanech. Vědci z ÚFE předsedali celkem 4 konferencím z 18 a pořádali specializovaný workshop včetně exkurze do laboratoří (fotogalerie).

Sympozium, které je jednou z největších událostí v oboru optiky a optoelektroniky ve střední Evropě, nabídlo v programu přes 800 prezentací v 18 paralelních konferencích. Program navíc obsahoval řadu událostí, včetně workshopů, diskusí a prohlídek laboratoří. Jedním z bodů nabitého programu byla rovněž série tutoriálních a zvaných přednášek Optical Fiber Technology Workshop, na kterém přednášeli zástupci ÚFE, a následná exkurze do laboratoří optických vláken na detašované pracoviště v Praze - Suchdole, kde mohli návštěvníci vidět přípravu tzv. preformy a poté tažení optického vlákna na tažící věži. Optical Fiber Technology Workshop byl zaměřen na pokročilé metody výroby optických vláken a optických vláknových komponent. Workshop i exkurze do laboratoří byly organizovány spolu s připomínkou výročí 40 let od zahájení výzkumu technologie optických vláken v Česku (tisková zpráva). 

Významnými hosty sympozia byli např. Gerard Mourou, laureát Nobelovy ceny za fyziku v roce 2018, a také pan Erich Spitz z Francouzské akademie věd, původem český vědec, čestný předseda sympozia a spoluautor vůbec prvního jednomódového optického vlákna pro přenos informací. Pan Erich Spitz přijal naše pozvání k návštěvě ÚFE (fotogalerie). 

Letošního sympozia SPIE Optics + Optoelectronics se účastnilo více než 900 návštěvníků z desítek zemí světa.

Erich Spitz při návštěvě ÚFE 2019  Erich Spitz při návštěvě ÚFE 2019  SPIE Optics + Optoelectronics 2019  SPIE Optics + Optoelectronics 2019  SPIE Optics + Optoelectronics 2019  SPIE Optics + Optoelectronics 2019  SPIE Optics + Optoelectronics 2019  SPIE Optics + Optoelectronics 2019

Celou fotogalerii z konference SPIE 2019, vč. workshopu i exkurze do laboratoří si můžete prohlédnout zde.

ÚFE provádí základní a aplikovaný výzkum v oblasti fotoniky, optoelektroniky a elektroniky. ÚFE příspívá k rozvoji poznání v těchto oblastech a vytváří širokou bázi znalostí, jako základ pro vývoj nových špičkových technologií.

Kontakt

+420 266 773 400
ufe@ufe.cz
Datová schránka: m54nucy
IČ: 67985882
DIČ: CZ67985882