Výherci soutěže o DEN V LABU u elektronového mikroskopu
Výherci soutěže o DEN V LABU si přijeli vyčerpat svou výhru - na jejich přání jsme je vzali (nejen) do laboratoře elektronové a iontové mikroskopie.

Vendula a Ondra soutěžili na stánku ÚFE na Veletrhu vědy o DEN V LABU a vyhráli. Získali tak možnost strávit den v laboratoři dle vlastního výběru.

Rozhodli se pro výzkumný tým Příprava a charakterizace nanomateriálů. Vědci je zasvětili do tajů nanosvěta nejen teoreticky, ale i názornými ukázkami. Nanosvět je tak miniaturní, že je těžké uvěřit, co vše v něm naší vědci dokáží dělat. Nejvíce času Vendula a Ondra strávili v laboratoři elektronové a iontové mikroskopie u rastrovacího elektronového mikroskopu TESCAN LYRA3 GM. Není divu, s tímto multifunkčním přístrojem si totiž mohli vyzkoušet pozorování, obrábění a manipulaci s nanostrukturami. 

Obohaceni novými vědeckými zážitky opustili náš ústav a my doufáme, že podobné nadšence a fandy vědy nás navštíví znovu, například na Dnech otevřených dveří ÚFE, které se každoročně konají na podzim na obou našich pracovištích.

Výherci soutěže o DEN V LABU na ÚFE

ÚFE provádí základní a aplikovaný výzkum v oblasti fotoniky, optoelektroniky a elektroniky. ÚFE příspívá k rozvoji poznání v těchto oblastech a vytváří širokou bázi znalostí, jako základ pro vývoj nových špičkových technologií.

Kontakt

+420 266 773 400
ufe@ufe.cz
Datová schránka: m54nucy
IČ: 67985882
DIČ: CZ67985882