Výherkyně soutěže strávila jeden den v laboratořích Optických biosenzorů
Středoškolská studentka, která vyhrála soutěž o den s vědcem pořádanou v rámci Dnů otevřených dveří, navštívila výzkumný tým Optické biosenzory.

Studentka pražského Gymnázia Na Zatlance Žaneta Švábová navštívila Dny otevřených dveří a protože se zajímá o vědu, zapojila se do soutěže Den s vědcem. A měla štěstí, z několika desítek zájemců o tuto soutěž byla právě ona vylosována jako výherce. Na výběr měla celkem z šesti výzkumných týmů a rozhodla se, že svůj den stráví v laboratořích Optických biosenzorů

Středoškolské studentky se ujala Erika Hemmerová, která ji během dopoledne provedla po laboratořích týmu a rozpovídala se o tom, jakými tématy se vědecký tým zabývá a jakou problematiku aktuálně řeší. Během odpoledne pak měla výherkyně možnost s vědci provést jeden biochemický experiment, který byl součástí projektu zabývajícího se Alzheimerovou chorobou. "Jsem velmi ráda, že jsem se mohla podívat na vaše vědecké pracoviště. Poznat práci vědců zblízka bylo nesmírně zajímavé a poučné, běžně se na takovéto návštěvy člověk nedostane," komentovala svoji návštěvu výherkyně. Žaneta Švábová je v maturitním ročníku a plánuje studovat stomatologii.

Výherkyně soutěže strávila jeden den v laboratořích Optických biosenzorů Výherkyně soutěže strávila jeden den v laboratořích Optických biosenzorů Výherkyně soutěže strávila jeden den v laboratořích Optických biosenzorů Výherkyně soutěže strávila jeden den v laboratořích Optických biosenzorů Výherkyně soutěže strávila jeden den v laboratořích Optických biosenzorů Výherkyně soutěže strávila jeden den v laboratořích Optických biosenzorů

ÚFE provádí základní a aplikovaný výzkum v oblasti fotoniky, optoelektroniky a elektroniky. ÚFE příspívá k rozvoji poznání v těchto oblastech a vytváří širokou bázi znalostí, jako základ pro vývoj nových špičkových technologií.

Kontakt

+420 266 773 400
ufe@ufe.cz
Datová schránka: m54nucy
IČ: 67985882
DIČ: CZ67985882