Dny otevřených dveří ÚFE 2022
Navštivte nás během Dnů otevřených dveří a podívejte se na práci vědců z blízka! Letos otevíráme naše dveře veřejnosti ve čtvrtek a v pátek 3. - 4. listopadu. Neváhejte a rezervujte si včas termín exkurze na dod.ufe.cz. Kapacita je omezena.

Přijďte na Dny otevřených dveří

Milí fanoušci a nadšenci vědy, zveme vás srdečně na Dny otevřených dveří ÚFE 3. – 4. listopadu 2022, které se budou konat v rámci Týdne Akademie věd ČR (dříve Týden vědy a techniky). Co u nás můžete vidět? Vezmeme vás na exkurzi do 7 laboratoří (vybírat můžete ze dvou míst - hlavní budova v Praze 8-Kobylisích a detašované pracoviště v Praze 6-Lysolajích). Během exkurzí vás necháme nahlédnout pod pokličku práce vědců. Dozvíte se například, kde se bere přesný čas, ukážeme vám mikroskop, kterým je možné pozorovat pohyb molekul v buňkách nebo se dozvíte, jak vzniká a jak se šíří světlo optickým vláknem.

Každý návštěvník se opět může zapojit do naší tradiční soutěže o Den s vědcem.

 

Registrace

Kapacita laboratoří je omezena, proto je nutné se předem registrovat! Registrujte se online na dod.ufe.cz. Akce je určena široké veřejnosti, doporučujeme věk 15+.

 

Pozvánka

Zajímá vás, které laboratoře pro vás budou přístupné? Podívejte se do oficiální pozvánky. Sledujte také náš web a Facebook, aby vám neunikla žádná aktuální informace. Vaše dotazy rádi zodpovíme na e-mailu dod@ufe.cz. Návštěvníky našeho ústavu zdvořile žádáme o dodržování aktuálních vládních protiepidemiologických opatření. 

Těšíme se na vás!

 

Pomozte nám s kvalitou popularozačních aktivit

Pomozte nám zkvalitnit nabídku a kvalitu popularizačních aktivit Akademie věd! Vyplňte krátký dotazník. Děkujeme!

 

Pozvánka na Dny otevřených dveří 2022 - str. 1  Pozvánka na Dny otevřených dveří 2022 - str. 2

 

Návštěvníky žádáme o dodržování aktuálních vládních protiepidemiologických opatření. Na naše pracoviště mohou vstupovat pouze hosté, kteří nevykazují klinické příznaky onemocnění Covid-19.

ÚFE provádí základní a aplikovaný výzkum v oblasti fotoniky, optoelektroniky a elektroniky. ÚFE příspívá k rozvoji poznání v těchto oblastech a vytváří širokou bázi znalostí, jako základ pro vývoj nových špičkových technologií.

Kontakt

+420 266 773 400
ufe@ufe.cz
Datová schránka: m54nucy
IČ: 67985882
DIČ: CZ67985882