Dny otevřených dveří ÚFE 2022
Poznejte vědecký výzkum zblízka! Navštivte nás během Dnů otevřených dveří ve čtvrtek a pátek 9. - 10. listopadu. Neváhejte a rezervujte si včas termín vaší exkurze na dod.ufe.cz, kapacita je omezena.

Přijďte na Dny otevřených dveří ÚFE

Všechny fanoušky a nadšence vědy srdečně zveme na Dny otevřených dveří ÚFE 9. – 10. listopadu 2023, které se budou konat v rámci Týdne Akademie věd ČR (6. – 12. listopadu 2023).

Dveře našeho ústavu otevíráme veřejnosti pouze jednou ročně, proto si nenechte tuto akci ujít. Vezmeme vás na exkurzi do vědeckých laboratoří na obou našich pracovištích (hlavní budova v Praze 8-Kobylisích a detašované pracoviště v Praze 6-Lysolajích). Setkáte se osobně s našimi vědci, kteří v laboratořích pracují. Dozvíte se například, jak se tvoří přesný čas, ukážeme vám mikroskop, kterým je možné pozorovat pohybující se molekuly v buňkách nebo se dozvíte, jak vzniká a jak se šíří světlo optickým vláknem. Zajímá vás, které laboratoře pro vás budou přístupné? Podívejte se do oficiální pozvánky

Každý návštěvník se opět bude moci zapojit do naší tradiční soutěže o Den s vědcem.

 

Registrace zahájena

Z důvodu omezené kapacity laboratoří je nutné se na exkurze registrovat předem. Registraci provedete online na https://dod.ufe.cz. Akce je určena široké veřejnosti, doporučujeme věk 15+.

Sledujte nás na sociálních sítích X Facebook, aby vám neunikla žádná aktuální informace. Máte-li jakékoliv dotazy, napište nám na dod@ufe.cz. Návštěvníky našeho ústavu zdvořile žádáme o dodržování aktuálních vládních protiepidemiologických opatření. 

Těšíme se na vás!

ÚFE provádí základní a aplikovaný výzkum v oblasti fotoniky, optoelektroniky a elektroniky. ÚFE příspívá k rozvoji poznání v těchto oblastech a vytváří širokou bázi znalostí, jako základ pro vývoj nových špičkových technologií.

Kontakt

+420 266 773 400
ufe@ufe.cz
Datová schránka: m54nucy
IČ: 67985882
DIČ: CZ67985882