Výzkumný pracovník

Ústav fotoniky a elektroniky AV ČR, v. v. i., Chaberská 57, 18251 Praha, vyhlašuje v souladu se zákonem č. 283/1992 Sb. o Akademii věd České republiky, ve znění zákona č. 420/2005 Sb. a Stanov AV ČR výběrové řízení na pozici výzkumný pracovník do vědeckého týmu Vláknové lasery a nelineární optika

 

Náplň práce: 

 • Numerické simulování šíření světla ve speciálních optických vláknech (dvouplášťových optických vláknech s jádrem dopovaným ionty vzácných zemin, dutých hypocykloidních optických vláknech), vláknových součástkách (grafen na vláknovém taperu, slučovače signálu a čerpání), interakce laserového svazku s materiály, procesu tažení mikrostrukturních a dutých vláken.

Požadavky: 

 • Doktorské (PhD) vzdělání v oboru optika, fyzikální inženýrství, elektronika nebo numerická matematika.
 • Zkušenosti s numerickými metodami užívanými ve vlnovodné optice a laserové fyzice
 • Znalost Matlab a C++
 • Dobrá publikační aktivita

Nabízíme: 

 • Zajímavou práci ve špičkovém mezinárodním vědeckém týmu
 • Práce v multidisciplinárním výzkumném týmu
 • Skvělá výzkumná infrastruktura

  Přihlášky s motivačním dopisem, životopisem, 2 doporučující dopisy a seznam odborných publikací zasílejte e-mailem na adresu petrlova@ufe.cz

  V předmětu zprávy e-mailu uveďte prosím Konkurz-UFE-F3

  Uzávěrka přihlášek: 17. 12. 2018

   

  Odpovědí na tento inzerát poskytujete Ústavu fotoniky a elektroniky AV ČR, se sídlem Chaberská 57 Praha 8, své osobní údaje za účelem výběrového řízení. Osobní údaje budou uchovány po dobu, po kterou probíhá výběrové řízení, a dále po dobu maximálně 6 měsíců ode dne ukončení výběrového řízení z důvodu oprávněného zájmu správce k prokázání řádného průběhu výběrového řízení a zhodnocení výsledků výběrového řízení. Po tuto dobu mohou být osobní údaje uložené na datovém úložišti ústavu a dále na datovém úložišti patřícímu společnosti Microsoft Corp. s vyhrazeným přístupem.  Po uplynutí výše uvedené doby budou Vámi poskytnuté osobní údaje trvale vymazány.

  IPE carries out fundamental and applied research in the scientific fields of photonics, optoelectronics and electronics. In these fields, IPE generates new knowledge and develops new technologies.

  Contact us

  Data box: m54nucy

  IČ: 67985882
  DIČ: CZ67985882