Dny otevřených dveří ÚFE 2021
Přijďte se podívat na vědu z blízka! Letos otevíráme ústav veřejnosti 4. - 5. listopadu. Neváhejte a rezervujte si včas termín vaší exkurze na dod.ufe.cz. Kapacita je omezena.

Milí fanoušci a nadšenci vědy!

Srdečně vás zveme na Dny otevřených dveří ÚFE 4. – 5. listopadu 2021, které se budou konat v rámci Týdne Akademie věd ČR (dříve Týden vědy a techniky). Co vám ukážeme? Vezmeme vás na exkurzi do 7 laboratoří (vybírat můžete ze dvou míst - hlavní budova v Praze 8-Kobylisích a detašované pracoviště v Praze 6-Lysolajích). Během exkurzí vám představíme nejnovější vědecké postupy i jejich využití v praxi. Každý návštěvník se může zapojit do naší tradiční soutěže o Den s vědcem. Kapacita laboratoří je omezena, proto je nutné se předem registrovat! Online registraci provedete na dod.ufe.cz. Akce je určena široké veřejnosti, doporučujeme věk 15+. 

Jelikož máme za sebou nestandardní rok a epidemiologická situace se může vyvinout různě, přistoupili jsme ke změnám. Oproti minulým ročníkům se s návštěvníky na exkurzích budeme potkávat až v odpoledních a večerních hodinách. Navíc jsme letos uspořádali pro všechny zájemce o vědu venkovní hru s názvem Světelná stezka, která bude přístupná od 9. října do 7. listopadu. Hra je určena široké veřejnosti a může si ji zahrát opravdu každý. Více informací na www.ufe.cz/svetelnastezka.  

Zajímá vás, které laboratoře pro vás budou přístupné? Podívejte se do oficiální pozvánky. Sledujte také náš web a Facebook, aby vám neunikla žádná aktuální informace. Vaše dotazy rádi zodpovíme na e-mailu dod@ufe.cz.

 

Anti-Covid opatření

Návštěvníky žádáme o dodržování aktuálních vládních protiepidemiologických opatření. Pro vstup na Dny otevřených dveří vyžadujeme splnění systému O-N-T (očkování - prodělaná nemoc - test), viz Covid portál. Návštěvník musí mít po celu dobu nasazen respirátor třídy FFP2/KN95.

Od 1.11. dochází ke změnám:

  • děti do 12 let nebudou povinny prokazovat splnění systému O-N-T
  • platnost certifikátu o negativním PCR testu bude 72 hodin
  • platnost certifikátu o negativním RAT testu, který provedl zdravotnický pracovník bude 24 hodin

Těšíme se na vás!

ÚFE provádí základní a aplikovaný výzkum v oblasti fotoniky, optoelektroniky a elektroniky. ÚFE příspívá k rozvoji poznání v těchto oblastech a vytváří širokou bázi znalostí, jako základ pro vývoj nových špičkových technologií.

Kontakt

+420 266 773 400
ufe@ufe.cz
Datová schránka: m54nucy
IČ: 67985882
DIČ: CZ67985882