Na ÚFE přednášela prof. Andrews z University of California
Na půdě kobyliského pracoviště dnes měla přednášku prof. Anne M. Andrews z University of California na téma personalizovaná medicína a prediktivní léčba. Po přednášce profesorka zavítala do laboratoří provádějících související výzkum.

Prof. Anne M. Andrews navštívila 15. března ÚFE s přednáškou „Personalizovaná medicína, prediktivní léčba a wellness: Přidání chemické složky“. Přednáška probíhala v sále ÚFE a po jejím skončení navštívila profesorka laboratoř Optických biosenzorů, laboratoř Bioelektrodynamiky a nano-optickou laboratoř, které provádějí související výzkum. 

Prof. Anne M. Andrews je profesorkou chemie, biochemie, psychiatrie a biobehaviorálních věd na University of California v USA. Zabývá se základním a translačním výzkumem úzkosti a deprese na pomezí nanovědy, neurotechnologie a neurovědy. Její interdisciplinární výzkumný tým se zaměřuje na pochopení toho, jak serotoninový systém, a zejména serotoninový transportér, moduluje neurotransmisi a ovlivňuje tak komplexní chování včetně úzkosti, nálady, reakce na stres a učení a paměti.  

Podívejte se také: Tomáš Baše (Ústav anorganické chemie AV ČR) a prof. Homola (ÚFE) hovoří o tom, co mají společného anorganická chemie, fotonika a stres v tomto videu.

 

Na ÚFE přednášela prof. Andrews z University of California Na ÚFE přednášela prof. Andrews z University of California Na ÚFE přednášela prof. Andrews z University of California

ÚFE provádí základní a aplikovaný výzkum v oblasti fotoniky, optoelektroniky a elektroniky. ÚFE příspívá k rozvoji poznání v těchto oblastech a vytváří širokou bázi znalostí, jako základ pro vývoj nových špičkových technologií.

Kontakt

+420 266 773 400
ufe@ufe.cz
Datová schránka: m54nucy
IČ: 67985882
DIČ: CZ67985882