Veletrh vědy 2022 (autor: Jana Plavec)
Poznejte nanosvět zblízka a odhalte kouzlo elektromagnetického záření na stánku ÚFE. Letošní Veletrh vědy proběhne 8. - 10. června v areálu výstaviště PVA EXPO Praha v Letňanech. Vstup je zdarma.

O festivalu

Veletrh vědy je největší populárně naučná akce v České republice, kterou každoročně pořádá Akademie věd ČR. Zabývá se vědou ve všech jejích podobách a nabízí svým návštěvníkům to nejzajímavější ze světa přírodních, technických, humanitních i společenských oborů prostřednitvním více než 100 expozic Akademie věd ČR, univerzit a inovačních firem. Návštěvníci veletrhu zažijí vědu na vlastní kůži prostřednictvím interaktivních exponátů, modelů, mobilních laboratoří a praktických dílen.

Letošní ročník proběhne od čtvrtka do soboty v termínu 8. až 10. června vždy od 10 do 18 hodin na výstavišti PVA EXPO v pražských Letňanech. Vstup je zdarma. Program, přehled expozic a další praktické informace naleznete na webu veletrhu www.veletrhvedy.cz.

 

Expozice ÚFE

Ústav fotoniky a elektroniky AV ČR je vystavovatelem od roku 2018 a samozřejmě ani na letošním Veletrhu vědy nebudeme chybět. Na našem stánku se sejdou vědečtí kolegové ze dvou výzkumných týmů: Příprava a charakterizace nanomateriálů a Bioelektrodynamika, se kterými budete moci poznat nanosvět zblízka či odhalit kouzlo elektromagnetického záření. Do našich laboratoří vás necháme nahlédnout pomocí 3D brýlí pro virtuální realitu. Čeká vás také soutěž o den v laboratoři, stačí jen správně zodpovědět soutěžní otázky a mít trochu stěstí při losování. Detailní popis naší expozice naleznete zde. Přijďte na náš stánek č. 34 do HALY 1, budeme se těšit na všechny zájemce o vědu!

ÚFE provádí základní a aplikovaný výzkum v oblasti fotoniky, optoelektroniky a elektroniky. ÚFE příspívá k rozvoji poznání v těchto oblastech a vytváří širokou bázi znalostí, jako základ pro vývoj nových špičkových technologií.

Kontakt

+420 266 773 400
ufe@ufe.cz
Datová schránka: m54nucy
IČ: 67985882
DIČ: CZ67985882