Ondřej Schreiber (ÚFE) na SPIE Photonics West 2023
Doktorand Ondřej Schreiber získal druhé místo v prestižní studentské soutěži o nejlepší přednášku na sympoziu SPIE Photonics West v kalifornském San Francisku.

Ve dnech 28. ledna až 2. února 2023 se v San Francisku v Kalifornii konalo symposium a průmyslová výstava SPIE Photonics West 2023, celosvětově největší událost v oblasti fotoniky, optiky a laserové techniky.

Po omezeních kvůli covidu byl letos o SPIE Photonics West rekordní zájem, počet účastníků přesáhl dvacet dva tisíc. Jednou z nejprestižnějších dílčích konferencí sympozia je konference Fiber Lasers: Technology and Systems, kde ve velké konkurenci získal Ondřej Schreiber z týmu Vláknové lasery a nelineární optika druhou cenu ve studentské soutěži o nejlepší přednášku za práci „The effect of temperature dependence of thulium cross sections on thulium-doped fiber laser operation“. Překvapivě málo prozkoumané teplotní závislosti spektroskopických parametrů thuliových vláken (viz např. naše průkopnická práce zde), mohou výrazně ovlivnit činnost výkonových vláknových laserů, což bylo hlavním tématem Ondřejovy přednášky.

Informace ke všem uděleným cenám naleznete zde.

ÚFE provádí základní a aplikovaný výzkum v oblasti fotoniky, optoelektroniky a elektroniky. ÚFE příspívá k rozvoji poznání v těchto oblastech a vytváří širokou bázi znalostí, jako základ pro vývoj nových špičkových technologií.

Kontakt

+420 266 773 400
ufe@ufe.cz
Datová schránka: m54nucy
IČ: 67985882
DIČ: CZ67985882