Pavel Peterka v pořadu ČT Toulky Českem budoucnosti (Speciál Toulavé kamery)
V prázdninovém speciálu Toulavé kamery s názvem Toulky Českem budoucnosti se moderátorská dvojice přenese do Česka budoucnosti. Konkrétně za firmami a vědci, kteří už dnes předběhli svou dobu a svými objevy a prací mění svět a hrají v něm důležitou roli.

Pořad České televize Toulavá kamera není třeba dlouze představovat. 9. července ČT odvysílala jeho prázdninový speciál Toulky Českem budoucnosti, jehož tématem je optický průmysl. Moderátoři Iveta Toušlová a Josef Maršál se vypravují za specializovanými firmamy a vědci mj. z pracovišť Akademie věd, kteří nás seznamují se zajímavými tématy optického průmyslu. Dozvídáme se tak více o umělých krystalech, zvětšovacích sklech, elektronovém mikroskopu, laserech, centru HiLASE a projektech budoucnosti. Za ÚFE hovoří Pavel Peterka

 

Premiéra: 9.7.2021 v 18:25 na ČT1

ÚFE provádí základní a aplikovaný výzkum v oblasti fotoniky, optoelektroniky a elektroniky. ÚFE příspívá k rozvoji poznání v těchto oblastech a vytváří širokou bázi znalostí, jako základ pro vývoj nových špičkových technologií.

Kontakt

+420 266 773 400
ufe@ufe.cz
Datová schránka: m54nucy
IČ: 67985882
DIČ: CZ67985882