SPIE Optics + Optoelectronics logo
Zveme vás na workshop technologie optických vláken pořádaný 22. dubna v rámci digitálního fóra SPIE Optics + Optoelectronics, největší události z oboru optiky a fotoniky v České republice.

Sympozium SPIE Optics + Optoelectronics, největší událost z oboru optiky a fotoniky v České republice, se letos vzhledem k epidemiologické situaci poprvé koná pouze v online formě, a to ve dnech 19. - 23. dubna. Na organizaci digitálního fóra se kromě našeho ústavu podílejí i další ústavy Akademie věd ČR či členové Českého optického klastru, např. Fyzikální ústav Akademie věd ČR, Univerzita Palackého v Olomouci či ČVUT. 

I když se letos připojíte pouze vzdáleně, jednu výhodu to přece jen má. Přednášky a workshopy můžete shlédnout i ze záznamu a nejste vázáni přesným časem konání. 

 

Připojte se 22. dubna online: Workshop technologie optických vláken

Zveme vás na pásmo čtyř přednášek o aktuálních trendech vláknové optiky:

I. blok přednášek (12:00 - 14:00):

  • Výrobní technologie pro speciální optická vlákna připravovaná metodou MCVD, Anirban Dhar, CGCRI Indie
  • Perspektivy výroby nanostrukturovaných free-form optických vláken, Ryszard Buczynski, Varšavská Univerzita, Polsko

👉 podrobné informace (časy, abstrakty)

 

II. blok přednášek (15:00 - 17:00):

  • Aktuální trendy v optických vláknech, Pavel Honzátko, ÚFE AV ČR
  • Biomedicínské aplikace optických vláken a optických vláknových senzorů, Alexis Méndez, MCH Engineering LLC, USA 

👉 podrobné informace (časy, abstrakty)

 

Přednášky jsou v angličtině. Účast na workshopu je zdarma, účast na celém sympoziu však jen po zaplacení registrace. Celý program digitálního fóra SPIE Optics + Optoelectronices 2021 naleznete zde.

Workshop pořádá tým Vláknových laserů a nelineární optiky ÚFE AV ČR. Součástí workshopu je i možnost virtuální prohlídky laboratoří technologie optickách vláken ÚFE Akademie věd ČR. Speciálním optickým vláknům je rovněž věnována konference Microstructured and specialty optical fibers.

Těšíme se na vaši účast!

 

SPIE 2019

ÚFE provádí základní a aplikovaný výzkum v oblasti fotoniky, optoelektroniky a elektroniky. ÚFE příspívá k rozvoji poznání v těchto oblastech a vytváří širokou bázi znalostí, jako základ pro vývoj nových špičkových technologií.

Kontakt

+420 266 773 400
ufe@ufe.cz
Datová schránka: m54nucy
IČ: 67985882
DIČ: CZ67985882