Optické vlákno
Rádi bychom pozvali učitele ZŠ a SŠ se zájmem o fyzikální a příbuzná témata na listopadové setkání Učitelé & Vědci. Přednášet bude I. Kašík o optických vláknech.

Rádi byste poznali prostředí české i světové vědy?

Učitele fyziky ze základních a středních škol, kteří se chtějí dozvědět více o aktuálních fyzikálních problémech nebo se zajímají, jak přiblížit odborná témata studentům, srdečně zveme na diskusní setkání v neformálním duchu s vědci Fyzikálního ústavuÚstavu fyziky plazmatuÚstavu jaderné fyziky a Ústavu fotoniky a elektroniky Akademie věd ČR v rámci akce Učitelé & Vědci.

 

Listopadové setkání

Přednášející: Dr. Ing. Ivan Kašík, výzkumný tým Vláknové lasery a nelineární optika, Ústav fotoniky a elektroniky AV ČR

Téma: Kouzlo optických vláken, vláknových laserů a vláknových sensorů

Termín: úterý 2. listopadu od 16:00 (délka trvání přibližně 90 minut)

Místo: pracoviště ÚFE na adrese Rozvojová 264, 160 00, Praha 6-Lysolaje (nejste-li z Prahy, můžete se připojit online)

O čem to bude: Optická vlákna, která známe z každodenního života, nemusí sloužit jen v telekomunikacích. Vláknové lasery a zesilovače, které jsou založeny na speciálních optických vláknech, jsou alternativou ke klasickým laserům. Předností je nejen mobilita a flexibilita takového uspořádání, ale také možnost dosažení velkých výkonů soustředěných do malého prostoru. Podobně je tomu tak i v případě optických vláknových sensorů. Jak se speciální vlákna pro vláknové lasery a sensory připravují, čím vším je lze dopovat a k čemu se používají se dozvíte v průběhu přednášky. V závěru ukážeme několik zajímavých aplikací.

Jak se přihlásit: Pro účast na setkání si, prosím, registrujte

Těšíme se na vás!

ÚFE provádí základní a aplikovaný výzkum v oblasti fotoniky, optoelektroniky a elektroniky. ÚFE příspívá k rozvoji poznání v těchto oblastech a vytváří širokou bázi znalostí, jako základ pro vývoj nových špičkových technologií.

Kontakt

+420 266 773 400
ufe@ufe.cz
Datová schránka: m54nucy
IČ: 67985882
DIČ: CZ67985882