Ohlédnutí za sympoziem SPIE Optics + Optoelectronics 2023
24. - 27. dubna probíhalo v Congress Hotelu Clarion v pražských Vysočanech sympozium SPIE Optics + Optoelectronics 2023. Vědci ÚFE předsedali celkem 4 konferencím, pořádali jsme také specializovaný workshop o optických vláknech včetně labtour.

Všichni jsme s radostí uvítali návrat sympozia SPIE Optics + Optoelectronics jako osobního setkání po pauze vynucené pandemií COVID-19. Sympozium je pořádáno v Praze každý druhý rok. Naposledy jsme se osobně setkali v roce 2019, kdy jsme si současně připomínali 40-let výzkumu technologie optických vláken v Česku (psali jsme zde). V roce 2021 muselo být sympozium bohužel jen formou online přednášek.

Letošní setkání probíhalo 24 - 27. dubna v Congress Hotelu Clarion v pražských Vysočanech. Vědci z ÚFE předsedali celkem 4 dílčím konferencím ze 17 a pořádali specializovaný workshop s názvem Coherent Fiber Source Technology Workshop včetně exkurze do laboratoří. V rámci tohoto workshopu přednášela řada významných vědeckých osobností, jako např. Leslie Rusch (COPL University, Laval, Canada), Anne Dholande (Directed Photonics and Appliacation Group, ISL, France), Karel Nejezchleb (Crytur, Česká republika) a další.

Prohlédněte si fotografie v naší fotogalerii zde.

ÚFE provádí základní a aplikovaný výzkum v oblasti fotoniky, optoelektroniky a elektroniky. ÚFE příspívá k rozvoji poznání v těchto oblastech a vytváří širokou bázi znalostí, jako základ pro vývoj nových špičkových technologií.

Kontakt

+420 266 773 400
ufe@ufe.cz
Datová schránka: m54nucy
IČ: 67985882
DIČ: CZ67985882