Návštěva předsedy Vědecké rady AV ČR Pavla Barana v ÚFE
Pavel Baran, předseda Vědecké rady Akademie věd České republiky, zavítal v pátek 5. ledna na naše pracoviště. Navštívil laboratoře státního etalonu času, optických biosenzorů, vláknových laserů a další.

Prohlídku laboratoří zahájil Pavel Baran v Laboratoři nanotechnologií s unikátními zařízeními pro výrobu nanostruktur elektronovou (EBL) a iontovou litografií a s elektronovým mikroskopem TESCAN LYRA3 s řadou unikátních rozšíření. Na pracovišti týmu Nano-optika si prohlédl zařízení pro ultracitlivou 3D nanoskopii a zajímal se o úspěšný transfer znalostí a technologií v případě vynálezu fototermálního prostorového modulátoru světla. V laboratoři přesného času ocenil tuto dlouholetou službu společnosti, jakož i bohatou popularizační činnost směrem k široké veřejnosti. V laboratoři vláknových laserů viděl využití speciálních optických vláken vyvíjených v ÚFE, např. v projektu Evropské obranné agentury TALOS. Michal Cifra a Daniel Havelka z týmu Bioelektrodynamika představili dosavadní výsledky velkého projektu GAČR EXPRO SubTHz chipová zařízení pro řízení proteinových nanopřístrojů. Na závěr Pavel Baran navštívil laboratoře týmu Optické biosenzory, kde se seznámil s multidisciplinárním výzkumem biosenzorů a jejich potenciálním využitím v medicíně.

Návštěva předsedy Vědecké rady byla pro nás povzbuzením a vítanou možností diskutovat aktuální problémy výzkumu i jeho administrace.

Návštěva předsedy Vědecké rady AV ČR Pavla Barana v ÚFE Návštěva předsedy Vědecké rady AV ČR Pavla Barana v ÚFE Návštěva předsedy Vědecké rady AV ČR Pavla Barana v ÚFE

ÚFE provádí základní a aplikovaný výzkum v oblasti fotoniky, optoelektroniky a elektroniky. ÚFE příspívá k rozvoji poznání v těchto oblastech a vytváří širokou bázi znalostí, jako základ pro vývoj nových špičkových technologií.

Kontakt

+420 266 773 400
ufe@ufe.cz
Datová schránka: m54nucy
IČ: 67985882
DIČ: CZ67985882