Pro vědce

Laboratoř nanotechnologií pro přípravu tenkých vrstev mj. rotačním nanášením (foto ÚFE)
Konsorcium osmi partnerů z akademické a výzkumné sféry, mezi kterými je tak ÚFE, získalo finanční podporu z programu OP JAK Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy na projekt AMULET. Projekt uspěl ve výzvě Špičkový výzkum. Bude se zabývat materiálovou genetikou.
Dny otevřených dveří ÚFE 2022
Poznejte vědecký výzkum zblízka! Navštivte nás během Dnů otevřených dveří ve čtvrtek a pátek 9. - 10. listopadu. Neváhejte a rezervujte si včas termín vaší exkurze na dod.ufe.cz, kapacita je omezena.
Radiopřijímač Big Ben od S. M. Djaďkova na výstavě Nová vlast Československo (foto: Jana Plavec, AVČR)
Výstava Akademie věd "Nová vlast Československo" přibližuje práci a osudy devatenácti osobností, které emigrovaly z Ruské říše počátkem dvacátých let 20. století. Výstava potrvá do 12. listopadu 2023.
Nový americko-český projekt cílí na lékařskou diagnostiku budoucnosti
Grantová agentura České republiky společně s americkou National Science Foundation podpoří výzkumný projekt profesora Jiřího Homoly.
ÚFE na LASER World of Photonics 2023 v Mnichově
Ve dnech 27. - 30. června vystavujeme na předním světovém veletrhu pro fotonický průmysl LASER WORLD of PHOTONICS v Mnichově. Stavte se za námi na stánku Českého optického klastru (hala A2, stánek č. 249).
Michal Kamrádek se stal držitelem ceny Otto Wichterleho
Michal Kamrádek z výzkumného týmu Vláknové lasery a nelineární optika se zařadil mezi čtyřiadvacet výrazných mladých vědeckých talentů a získal Prémii Otto Wichterleho, prestižní ocenění Akademie věd ČR.
Springer Link Title Page
V prestižním nakladatelství Springer Nature právě vyšla knižní kapitola Optical Amplification autorů ÚFE a CESNET o optických zesilovačích, která je součástí titulu Handbook of Radio and Optical Networks Convergence.
Veletrh vědy 2022 (autor: Jana Plavec)
Poznejte nanosvět zblízka a odhalte kouzlo elektromagnetického záření na stánku ÚFE. Letošní Veletrh vědy proběhne 8. - 10. června v areálu výstaviště PVA EXPO Praha v Letňanech. Vstup je zdarma.
Ohlédnutí za sympoziem SPIE Optics + Optoelectronics 2023
24. - 27. dubna probíhalo v Congress Hotelu Clarion v pražských Vysočanech sympozium SPIE Optics + Optoelectronics 2023. Vědci ÚFE předsedali celkem 4 konferencím, pořádali jsme také specializovaný workshop o optických vláknech včetně labtour.
Pracovní setkání technického týmu NATO
Hostili jsme setkání technického týmu NATO SET-294 "Advanced Mid-Infrared Laser Technology".

Stránky

ÚFE provádí základní a aplikovaný výzkum v oblasti fotoniky, optoelektroniky a elektroniky. ÚFE příspívá k rozvoji poznání v těchto oblastech a vytváří širokou bázi znalostí, jako základ pro vývoj nových špičkových technologií.

Kontakt

+420 266 773 400
ufe@ufe.cz
Datová schránka: m54nucy
IČ: 67985882
DIČ: CZ67985882